Co to jest Clue Medical i do czego służy ?

opis filozofii działania i zastosowań Clue w praktyce.

Każdy z nas chce być zdrowy i każdy z nas w miarę swych możliwości dba o swe zdrowie w znany sobie  sposób.

Niestety różnie z tym bywa . Niezależnie od naszych starań nie udaje nam się znaleźć tego naszego właściwego dla nas przepisu na zdrowie.

Zalewa nas morze informacji  zdrowotnych, medycznych , medialnych i reklam  które w większości przypadków są sprzeczne.

 Jak więc sobie z tym poradzić ?  Jak znaleźć właściwą drogę do naszego zdrowia ?

 

W sposób najbliższy  ludzkiej naturze, odruchowo  staramy się w pierwszej kolejności  porównać stan naszego zdrowia w obecnej chwili do zapamiętanych przeżyć z przeszłości. . Używamy w tym celu “wbudowanego “ w Nas mechanizmu odczuwania swojego ciała, który  niestety z biegiem czasu staje się bardzo zawodny. 

Czujemy się dobrze, nic nas nie boli , nic nam nie dolega więc uważamy że jesteśmy zdrowi , ale  …… pamiętamy przecież iż kiedyś wykonanie jakiejś czynności nie sprawiało nam żadnego problemu a teraz, i owszem mamy z tym problem.

W sposób najbliższy  ludzkiej naturze, odruchowo  staramy się w pierwszej kolejności  porównać stan naszego zdrowia w obecnej chwili do zapamiętanych przeżyć z przeszłości. . Używamy w tym celu “wbudowanego “ w Nas mechanizmu odczuwania swojego ciała, który  niestety z biegiem czasu staje się bardzo zawodny.  

Czujemy się dobrze, nic nas nie boli , nic nam nie dolega więc uważamy że jesteśmy zdrowi , ale  …… pamiętamy przecież iż kiedyś wykonanie jakiejś czynności nie sprawiało nam żadnego problemu a teraz, i owszem mamy z tym problem.

Owszem można co roku wykonywać kompleksowe badania ciała, i z tych kilkudziesięciu parametrów wnioskować co się z nami dzieje, jest to jakiś odnośnik który przy wielkim samozaparciu mówi nam o naszej kondycji zdrowotnej.

Nie spotkałem w praktyce medycznej  jednolitego systemu który za pomocą corocznych badań diagnostycznych  wskazywałby stan naszego organizmu , czy jest lepiej o kilka punktów czy gorzej , a może tak samo jak przed rokiem lub dekadą .

Ideałem byłoby kilkadziesiąt pozycji , parametrów zdrowotnych naszego organizmu , zredukować do kilku, może do dwu lub jednej pozycji – wskaźnika który mówiłaby nam o stanie naszego organizmu niezależnie od naszego wieku.

Pokazywałaby nam jaki jest jego stan w danej chwili w stosunku do optimum jaki powinien mieć. 

Nie było do tej pory w  diagnostyce narzędzia które mówiłoby nam tak precyzyjnie i dokładnie o aktualnym stanie naszego  organizm, dawałoby możliwość porównań aktualnego stanu zdrowia do stanu sprzed roku , sprzed dekady  – narzędzia które umożliwiłoby porównanie aktualnego naszego zdrowia do zdrowia z młodości lub z dzieciństwa. 

Aż do czasu powstania CLUE MEDICAL .

Dzięki Clue  na pytanie , “ Jak się czujemy “ – możemy  precyzyjnie odpowiedzieć :

Bardzo dobrze . Mam balans 58 i w ciągu ostatnich kilku lat znacząco go  poprawiłem go gdyż w wieku 18 lat miałem tylko 35.

 

Tutaj włączają się nam stereotypy które mówią nam iż z biegiem lat nasza kondycja fizyczna będzie coraz gorsza, nasze zdrowie będzie szwankować , będą nas prześladowały choroby, niedołężność i związana z nią coraz słabsza aktywność. 

Jest to wierutne kłamstwo które jest nam latami wbijane w podświadomośc.

Jesteśmy tak stworzeni aby od dnia narodzin do dnia naszej naturalnej śmierci ( kiedy ostatni telomer się podzieli ostatni raz )  być zdrowym, sprawnym fizycznie i umysłowo , bo mamy wszystkie mechanizmy które potrafią o to zadbać.

Zrzucanie niedyspozycji  na karb wieku , upływającego czasu i innych czynników od nas niezależnych , pokazuje  że zgubiliśmy pewną wiedzę, świadomość doskonałości naszego ciała .

Pogodziliśmy się z narzuconym nam  losem i z powodu swej bierności i zaniechań doświadczymy swego losu w formie o wiele gorszej od naszych wyobrażeń.

Jak to działa i czy to w ogóle jest możliwe ?

 

W bezpośrednim kontakcie z drugą osobą poznajemy jej wygląd i z niego możemy wnioskować o wieku  a jeżeli poznamy jej datę urodzenia konfrontacja ta pozwoli nam wywnioskować czy osoba ta dba o siebie czy nie , czy  dba o swe zdrowie i swą kondycję fizyczną .

Niestety te wrażenia są czasami bardzo mylne i  możemy tylko przypuszczać czy nasze spostrzeżenia  są prawdziwe , gdyż współczesne kosmetyki , chirurgia plastyczna i inne sztuczki współczesnej medycyny mogą nas wprowadzić w błąd.

 Być może osoba ta jest  zdolna do przebycia maratonu a być może nie jest w stanie przebiec kilkudziesięciu kroków.

Sprawdzanie tego jest niepraktyczne a w większości wypadków niemożliwe, polegamy więc na przypuszczeniach  które w większości nie odpowiadają prawdzie.

 Jak to bezwzględnie zweryfikować ?

 Tutaj znów z pomocą przychodzi nam medyczne urządzenie diagnostyczne CLUE MEDICAL

 Wykonujemy jedno badanie na Clue i wiemy w jakim stanie jest organizm , po wykonaniu kilku następnych wiemy jakie są jego parametry “brzegowe” jaka jest jego wydolność od punktu minimum do maximum .

Dzięki poznaniu tych parametrów możemy dostosować do konkretnej osoby styl życia, styl odpoczynku, pracę , dietę. 

Jeżeli zechcemy coś w swym życiu zmienić możemy to zrobić optymalnie i świadomie gdyż bazując na  wynikach pomiarów z Clue wiemy czy ta zmiana będzie dla Nas dobra czy zła , czy należy ją utrzymać zmodyfikować czy odrzucić.  

Możemy bardzo świadomie podchodzić do naszego zdrowia. Znając swe parametry i parametry optymalne możemy wybierać odpowiednią , najlepszą dla nas drogę do jego poprawy .